Než si pořídíte pejska - stojí to za přečtení

Milá maminko, milý tatínku.

Dnes jsem umřel.

 

Měli jste mě už dost a odnesli jste mě do útulku. Útulek byl ale přeplněný a nebylo v něm pro mě místo. Nyní ležím v černém igelitovém pytli na skládce.

Moje vodítko, které jste tady nechali, nyní dostane nějaký jiný pejsek. Můj obojek byl příliš špinavý, ale paní mi ho sundala ještě před tím, než mě poslala za duhový most.

Mohl jsem být ještě doma, pokud bych nerozžvýkal tu botu? Nevěděl jsem, co to je, ale bylo to kožené a leželo to na zemi. Jen jsem se hrál, aby mi rychleji utekl čas, který jsem měl strávit bez vás, protože jste mi zapomněli dát hračky.

Mohl jsem být ještě doma, pokud bych byl čistotnější? Když jste mi namočili čenich do toho, co jsem udělal, styděl jsem se, že jsem to vůbec udělal. Je mnoho knih a cvičitelů, kteří by vám ukázali, jak mě naučit ptát se ven.

Mohl bych být ještě doma, pokud bych neměl blešky? Bez přípravku proti blechám jsem ale nevěděl, jak je dostat z kožichu. Nemohl jsem se jich zbavit hlavně pak, jak jste mě nechali ven na dvoře několik dní.

Mohl jsem být stále doma, pokud bych neštěkal? Jen jsem Vám chtěl říct, že se bojím ... že se cítím být sám ... že jsem tady ... jsem ZDE! A chci vám být nejlepším přítelem.

Mohl jsem být stále doma, pokud bych vás udělal víc šťastnými? Bitva mě ale nenaučila, jak to mám správně udělat.

Mohl jsem být stále doma, pokud byste si na mě našli více času, starali se o mě a učili mě návykům? Po prvním týdnu jste již na mě přestali dávat pozor a nevěnovali jste se mi, ale já jsem věnoval celý svůj čas čekáním na vaši lásku.

Dnes jsem umřel ... Sbohem